KALENDÁŘ

APA A ČT SPOLEČNĚ PREZENTOVALY ČESKOU TELEVIZNÍ TVORBU NA MIPCOM 2015

Asociace producentů v audiovizi (APA) a Česká televize letos již potřetí vytvořily společný pavilon, který na mezinárodním televizním trhu MIPCOM 2015 v Cannes reprezentoval Českou republiku.

Podzimní MIPCOM a jarní MIPTV jsou klíčové obchodní události mezinárodního televizního průmyslu. Setkávají se zde primárně nákupčí z televizních a dalších lokálních distribučních společností s mezinárodními distributory audiovizuálního obsahu. Účastní se ale také producenti, kteří zde jednají o koprodukcích a potenciálních partnerech pro své projekty. APA zastupovaly produkční společnosti: Barrandov Studio, Bionaut a Dramedy Productions. 

„Přestože prodeje první série našeho seriálu První republika projednává především pověřená sales společnost, účastnili jsme se dalších jednání o jeho prodejích. Jednání jsou prakticky u konce v Jižní Americe a Koreji, jednáme pořád také s komerční stanicí v Itálii a doufáme, že se prodej přes rezervovanost klientů k českým produkcím podaří. Televizní seriál z východní Evropy prakticky nikdo nepoptává, o naší produkci se ví velmi málo a pozici si musíme všichni společně teprve vydobýt. Každopádně klienti jsou velmi pozitivně překvapení úrovní toho, co v České republice umíme udělat. Na MIPCOM jsme také jednali s potenciálními koproducenty našich dalších projektů a sledovali současnou situaci a to, co se ve světě vyrábí obecně,“ uvedl Filip Bobiňski ze společnosti Dramedy Productions.

 

<<< ZPĚT